Consello Nacional electo na XVI Asemblea Nacional do BNG, celebrada en Marzo de 2017.
Executiva:
- Ana Belén Pontón Mondelo
- Xosé Luis Bará Torres
- Susana Camba Castro
- Xavier Campos López
- Ruben Cela Díaz
- Carme Da Silva Méndez
- Obdulia Diniz Carlos
- Alberte Fernández Silva
- Olaia Ledo Díaz
- Bieito Lobeira Domínguez
- Xosé Manuel Marcote Gil
- Ana Mª Miranda Paz
- Montserrat Prado Cores
- Noa Olalla Presas Bergantiños
- Nestor Rego Candamil
- Xosé Luis Rivas Cruz
- Olalla Rodil Fernández
- Mª Goretti Sanmartín Rei
- Xosé Emilio Vicente Caneda
- Eva Mª Villaverde Pego
- Andre Abal Mauricio (Responsábel da asemblea da Emigración)
- Manuel Agra Villar (Responsábel comarcal de Valdeorras)
- Mª Cristina Andrade González
- Ruben Arroxo Fernández
- Odilo Barreiro Martínez
- Robert Neal Baxter
- Elvira Blanco Pérez
- Roberto Bouça Orosa
- Ana Bringas López
- Rebeca Cambeiro Graña
- Daniel Carballada Rodríguez
- Silvia Carballo González (Responsábel comarcal do Morrazo)
- Manuel Caride Correa (Responsábel comarcal de Vigo)
- Xosé Manuel Carril Vázquez
- Xosé Manuel Casal Sabín
- Xoan Xosé Castaño Conde
- Efren Castro Caloto
- Elvira Cienfuegos López (Responsábel comarcal de Compostela-A Barcala)
- Xosé Carlos De La Fuente Estévez
- Serxio Domínguez Louro (Responsábel comarcal da Costa da Morte)
- Manuel Domínguez Rei (Responsábel comarcal do Salnés)
- Ana Belen Ermida Igrexas (Responsábel comarcal da Mariña)
- Carlos Fernández Concheiro
- Sara Fernández Murados
- Pura Ferreño Saia
- Manuel Ferro Rodríguez (Responsábel comarcal de Celanova-Baixa Limia)
- Secundino García Casal
- Jessica García Cruz
- Manuel Maria García Fernández (Responsábel comarcal de Muros-Noia)
- Francisco García Suárez
- Mercedes Giráldez Santos
- Daniel Gómez Rodríguez (Responsábel comarcal de Ourense-O Carballiño)
- Demetrio Gómez Xunqueira (Responsábel comarcal de Pontevedra-Caldas)
- Ximena Mariel González Ataide
- Odilo González Carnero
- Borja González Castro
- Segundo González González
- Anabel Gulías Torreiro
- Francisco Jorquera Caselas
- Digna Maria Lagaron Doval
- Milagres Lantes Seara
- Amado López Gutierrez
- Cristina López Sánchez
- Lucia López Sobrado
- Diego Lourenzo Moura
- Manuel A. Lourenzo Sobral
- Mª Victoria Louro Ferreiro (Responsábel comarcal da Coruña)
- Alberte Mera García
- Laureano Muiños Lago (Responsábel comarcal do Baixo Miño)
- Adolfo Fco. Muiños Sánchez
- Mario Outeiro Iglesias
- Pedro Pereira Fernández
- Luis Antonio Pérez Barral (Responsábel comarcal da Barbanza)
- Pedro Pérez Caride
- Luis Pérez Estévez (Responsábel comarcal do Ribeiro)
- Rosana Pérez Fernández
- Maria Isabel Poisa Rei (Responsábel comarcal da Arnoia-A Limia)
- Luis Ponte Castelo
- Montserrat Porteiro Sánchez
- Rosa Ana Prieto Florines
- Maria Claudia Quintela Misa
- Isidro Rajo Parga
- Xosé Regueira Varela (Responsábel comarcal de Bergantiños)
- Maria Del Carmen Rei Maio
- Navia Rivas De Castro (Responsábel comarcal da Montaña)
- Antonio Ivan Rivas Rico
- Ricardo Rodicio González (Responsábel comarcal de Lugo Sul)
- Miriam Rodríguez Fernández
- Xosé Manuel Rodríguez Méndez
- Diego Santorio Moscoso
- Leticia Santos Paz
- Xan Carlos Sar Oliveira
- Xosé Lois Seara Fernández
- Angeles Sierra Alonso (Responsábel comarcal de Monterrei e Viana)
- Alberte Souto Souto
- Mª Almudena Taboada Castro
- Mercedes Tobío Rodríguez (Responsábel comarcal de Ferrolterra)
- Bernardo Valdês Paços (Responsábel comarcal de Lugo)
- Iago Varela Martínez
- Guillerme Vázquez Vázquez
- Avia Veira González
- Gonzalo Veiras Carneiro
- Monica Velasco Pérez (Responsábel comarcal do Condado-A Paradanta)
- Roberto Vilameá Ponte (Responsábel comarcal de Tabeirós-Terra de Montes-Deza)
- Jose Jesus Vilasánchez Feijoo